Торгівля людьми: небезпеку видно не одразу

Дата: 05.07.2021 14:51

Торгівля людьми: небезпеку видно не одразу

Фото без опису

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини. Це не лише сексуальна експлуатація або випадки, пов'язані із викраденням людей, з метою незаконного отримання прибутків з експлуатації чоловіків, жінок і дітей.Зараз щорічно жертвами цього злочину стають близько 2 млн осіб, причому третина з них – діти.

Торгівля людьми, будучи різновидом транснаціональної організованої злочинності, займає третє місце в світі за прибутковістю після торгівлі наркотиками та зброєю. Щорічно торговці «живим товаром» отримують надприбутки в сумі понад 9,5 млрд доларів США. Невтішна статистична картина одночасно жахає і вражає: понад 27 млн рабів у всьому світі на сьогоднішній день.

За експертними даними МЗС України за кордоном на заробітках нелегально перебуває понад 2 млн громадян України, з них понад 200 тис. українців, за неофіційними даними більше 500 тис. людей потрапили у трудове і сексуальне рабство.

Більшість жертв торгівлі людьми – це молоді люди 15-30 років, частина з них має маленьких дітей. Україна продовжує залишатися одним з найбільших експортерів жінок в міжнародну секс-індустрію.

За даними Міжнародної організації міграції з 750 тис. жінок, які надають сексуальні послуги в Західній Європі, 23% є громадянками України, а це значить, що кожна 4 така жінка в Європі – українка.

Пам'ятайте!!! Згідно із законодавством України, фірма, яка пропонує посередництво у працевлаштуванні за кордоном, не має права брати передоплату в будь-якій формі за надання послуг до укладення трудового договору (контракту) з іноземним роботодавцем.

Подорожуйте безпечно!

- заздалегідь знайдіть та запишіть контактну інформацію посольства України;

- зареєструйтесь он-лайн на сайті Міністерства закордонних справ України в системі ДРУГ http:|//friend.mfa.gov.ua;

- залишіть своїм рідним детальну інформацію про місце свого перебування: адресу, контактний телефон, копії паспорту та ін.;

- підтримуйте зв'язок з рідними та близькими, повідомляйте відразу про зміну місця перебування;

- не віддавайте свої документи нікому, окрім працівників правоохоронних органів та прикордонної служби;

- не залишайте свій паспорт під заставу чи «для оформлення» додаткових документів;

- зробіть копії важливих документів та покладіть їх в надійне місце окремо від оригіналів.

Працюйте безпечно!

- для легального працевлаштування за кордоном треба отримати в Україні робочу візу та необхідні дозволи. Туристична, гостьова віза або безвіз права на роботу не дає;

- агенція з працевлаштування за кордоном повинна мати ліцензію на обраний Вами напрямок діяльності і саме в ту країну, куди Вам пропонують поїхати. На сайті Мінсоцполітики України в розділі організаціям/ліцензування є перелік ліцензованих посередників;

- перед виїздом за кордон на роботу, дізнайтесь, які права Ви маєте в країні перебування, звернувшись за консультацією в Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ;

- придбайте ще один мобільний телефон і картку та заховайте серед речей;

- перевірте всі умови працевлаштування: контракт не має містити розмитих формулювань на кшталт «та інші види робіт», «на вимогу роботодавця» та ін.;

- не погоджуйтесь на нелегальну роботу, а також не надавайте підробні документи чи неправдиву інформацію при оформленні візи;

- у разі небезпеки телефонуйте в Посольство України та місцеві екстрені служби допомоги, навіть якщо Ви перебуваєте в країні незаконно.

Навчайтесь безпечно!

- для легального навчання за кордоном треба отримати в Україні відповідну візу;

- вивчіть уважно умови прийому конкретного навчального закладу;

- зателефонуйте рідним або друзям після приїзду. Впродовж всього періоду навчання періодично телефонуйте рідним і повідомляйте про Ваше перебування;

- не бійтесь звертатись по допомогу до державних установ, громадських організацій, поліції.